A doroszlói Szent Imre herceg plébániatemplom búcsúját többnapos rendezvénysorozat keretében ünneplik, ft. Verebélyi Árpád főesperes, helyi plébános főszervezésében.
November 5- én ünnepi szentmisével kezdődött a programsorozat. A hívek, a helyi egyházközségi tanács tagjai, a Klemm Valéria vezette egyházközségi kórus, a vendégek, a környékbeli és a külföldről érkezet papság részvételével zajló misén prédikációt hallhattunk ft. Geszler Péter, tompai esperes- plébánostól. Elhangzott, rendkívül fontos, hogy a Szent Imréhez hasonló történelmi, egyházi személyiségek, egyéniségek példáját követve okuljunk múltunk történéseiből és felnézzünk elődeinkre, akiktől emberi és közösségi útmutatást kaphatunk.
A szentmise után a doroszlói Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület kis- és középső néptánccsoportja és Fúvószenekara közreműködésével utcai tánc és menettánc zajlott.
A művelődési egyesületben rendezett műsor elején L. Móger Tímea köszöntötte a ,,világi” vendégeket: Ótott Róbertet, tartományi mezőgazdasági, víz- és erdőgazdálkodási titkárhelyettest, Jaksa Róbertet, Törökkanizsa Község Tanácsának tagját, a pálinkaverseny zsűrijének tagjait: Luhovics Józsefet, Csányi Mihályt, Halász Lászlót és ifjabb Halász Lászlót. A műsorban fellépett a Radics Leonóra vezette kis- és középső néptánccsoport, a jelenleg Király Szilárd által vezetett fúvószenekar kíséretében. Továbbá elhangzott szavalat és Dosztán László versmegzenésítéseket adott elő.
Ezen az estén került sor a hónapokkal ezelőtt meghirdetett Pálinkaverseny eredményhirdetésére is. Ifjabb Halász László a szakavatott bírálóbizottság nevében szólt a zsűrizési szempontokról. A döntés szerint a húsz liter nedűt felvonultató verseny első díja a gombosi György István szőlőpálinkáját, a második a szintén Gombosról érkezett Mózer Attila nektarin- barack pálinkáját, a harmadik díj a doroszlói Kovács Katona Ákos körtepálinkáját illeti. Minden versenyző kapott emléklapot és részvételt nyert az ünnepi vacsorára
Az üszőpaprikásból és desszertből álló vacsora mellé a helyi Haverock Zenekar két tagja, Király Szilárd és Dosztán László jóvoltából szólt a nóta.
A Szent Imre Búcsúi Napok programsorozat megvalósulását a Bethlen Gábor Alap támogatja. Csatlakozik az ünnephez a november 10- én, a Móricz Zsigmond MME által szerveződő Csirkepaprikás főzőverseny. Továbbá szorosan része a Búcsúi Napoknak a november 11- én, 17 órától a plébániatemplomban tartandó Harmadik Búcsúi Koncert, amelyen helyi zenészek és alkotók mutatkoznak be.
Szitás Emma és a Nyugat-Bácska Portál fotói
Kapcsolódó GALÉRIA: http://nyugat-bacska-portal.info/wppg_photogallery/gallery468/