Búcsúi koncert és fotókiállítás – KUPUSZINA

Július 28- án a bácskertesi-kupuszinai Szent Anna-búcsú alkalmából a délelőtti ünnepi misét követően sor került a helyi Fúvószenekar hagyományos szabadtéri koncertjére. 

A zenekar vezetője, mgr.Dienes László elmondta, immár huszonkilencedik alkalommal tartják meg a koncertet. Ezúttal is igyekeztek változatos repertoárral készülni. A klasszikus művek mellett felcsendültek jazz és musical dallamok is, odafigyelve ezzel a különböző korosztályok és érdeklődési körű hallgatóság ízlésvilágára. 

A koncert keretében a Petőfi Sándor Művelődési Egyesületben megnyílt Stock János doroszlói fotós kiállítása, amely tizenhat, főként kupuszinai vonatkozású képből áll, egyebek mellett portrékat, a helyi viseletet megjelenítve. 

Toldi István, az egyesület elnöke nyitotta meg az egy héten át megtekinthető tárlatot. Hangsúlyozta, sokan a helyiek közül magukra ismernek majd a képeken. János hozott sok ,,kupuszini” témájú képet, de művészfotókat is. 

-Aki eljön, megláthatja majd, milyen csodákat hozott nekünk a doroszlói fotós- mondta Toldi.

  

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.