Három új tag a Szent György Lovagrendben

Nyugat-Bácskából három jeles személyiség vált a Szent György Lovagrend tagjává a hétvégén, a visegrádi királyi palota lovagtermében tartott ünnepélyes lovagavatási szertartáson. Lovaggá ütötték ft. Verebélyi Árpád főesperest, Doroszló, Gombos plébánosát, a Doroszló- Szentkút igazgatóját, Molnár Józsefet, a kupuszinai Petőfi Sándor ME Sturcz József színjátszó csoportjának vezetőjét, rendezőjét, kupuszinai Szent Anna római katolikus egyházközség pasztorális tanácsának elnökét, Konc Ferencet, a doroszlói Szent Imre katolikus egyházközségi tanács tagját, aki sokat tett Doroszló faluképéért.

lovagrendDélvidéki Szent György- lovagok, priorok- balról a harmadik, elől: Konc Ferenc, balról a negyedik, hátul: Molnár József, jobbról a második: ft. Verebélyi Árpád. (Dosztán Tibor fotója)

lovagrend1

Az 1326- ban alapított világi lovagrend több területen tevékenykedik: hagyományápolás, ezen belül a történelmi évfordulók megünneplése, a középkori kutatások elősegítése és publikálása; oktatás, tudományos összejövetelek szervezése; lelki gondozás; adományok és segélyek gyűjtése.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.