Az Eucharisztia ünnepe- Úrnapja- Doroszló, Bácsgyulafalva

Az úrnapja katolikus főünnep, az Úr Szent Testének és Szent Vérének ünnepe. Úrnapját mindegyik nyugat-bácskai római katolikus egyházközségben méltó módon ünneplik, a tradíció szerint virágoltárok készülnek. 

Június 16- án a doroszlói Szent Imre Egyházközségben is ünnepi szentmise zajlott és Ft. Verebélyi Árpád címzetes prépost, esperes plébános megáldotta a virágoltárokat. A prédikációban egyebek mellett elhangzott, az Eucharisztia ünnepe emlékeztet bennünket arra, hogy nem elég csak a testet táplálni, az embernek szüksége van a lélek táplálására is. 

A bácsgyulafalvi Magyarok Nagyasszonya római katolikus templomban ft. Pásztor Árpád a plébános. Az ottani úrnapi virágoltárokról, díszítésről Zsoldos Márta küldött fotókat:

 

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.