Karácsony közeleg…

A közelegő karácsonyt a (nyugat-)bácskai magyar közösségek szinte mindegyike megünnepli, együttes művelődési műsor, komolyzenei koncert vagy jótékony célú ajándékozás formájában. Az alábbi képriport BEZDÁNI, KUPUSZINAI, SZILÁGYI alkalmakat megörökítő fotókból áll:

a Szent István Egyházközség felvételei

Szilágyi

Szilágyi-koncert a Szent István templomban

A szilágyi Szent István templomban Antalovics Zsuzsanna zongoratanárnő szervezésében tartottak ünnepi koncertet, felkészítőtanárok közreműködésével. Molnár Emesének köszönhetően ajándékcsomagban részesültek a fellépő gyerekek.

25443143_497041220680777_8297454496051876626_n

Kupuszina-a bácskai Derűteremtő gyerekek műsora

A kupuszinai Petőfi Sándor Művelődési Egyesületben előbb a helyi, a szilágyi, a csonoplyai, a csantavéri, a szabadkai gyerekek  Derűteremtő nevű, az érintett egyházközségek által szervezett közös műsorát láthatták.

Ft. Zsúnyi Tibor felvételei-Kupuszina

25443023_1702293683156101_6763895352484303435_n

Az egyesület tartott karácsonyi műsort, amelyben szakcsoportjai működtek közre:

Kupuszina

Kupuszina

Kupuszina

Kupuszina

Kupuszina

Csernai Buják Szilvia fotói

Továbbá a Petőfi Sándor ME adott otthont a József Attila Általános Iskola ünnepi, évzáró műsorának is…

Kupuszina

Kupuszina

Kupuszina

Kupuszina-a József Attila Általános Iskola műsora

A bezdáni Piros Rózsa kézimunka csoport csaknem tíz éve szervez karácsonyi jótékonysági akciót, ruhagyűjtést a moravicai Otthon nevű, fogyatékkal élőket felkaroló intézmény ,,lakói” számára. A faluszintű gyűjtési akció rendkívül eredményes:

Bezdán- gyűjtés a rászorulóknak

Bezdán-Ibisity Eberling Angéla fotói

A bezdáni Petőfi Sándor Művelődési Egyesület Varázspálca csoportjának tagjai szívet melengető, könnyeket csalogató módon vett részt az egyesület által szervezett ünnepi műsorban:

Bezdán

Sipos Erzsébet fotói

Bezdán

Bezdán-Varázspálca-csoport

A Szent István Egyházközség, ft. Zsúnyi Tibor, Csernai Buják Szilvia, Ibišić Eberling Angéla, Sipos Erzsébet fotói…

Kapcsolódó GALÉRIA: http://nyugat-bacska-portal.info/wppg_photogallery/gallery305/

 

 

 

 

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.